İzmir'de halk oyunu coşkusu

Konak Belediyesi tarafından Kültürpark Fuar Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen 15. Halk Oyunları Şenliği gösterilerinde 7’den 70’e farklı yaş aralığındaki kursiyerler, yıl boyunca öğrendiklerini sergiledi.

İzmir'de halk oyunu coşkusu

Festivalde, 450 dansçının yer aldığı 13 ekip 10 ayrı yörenin oyunlarını sergilerken, başarılı performansları büyük beğeni topladı. Ulusal Down Sendromluları Derneği İzmir Şubesi onur konuğu olarak gösterilere katıldı. Down Sendromlu çocuklar, gösterileriyle seyircilerden büyük alkış aldı.

Gösterileri izleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Yıl sonu gösterimizde çok önemli değerler var; sekiz yaşındaki çocuklarımızdan kendini genç hisseden hemşehrilerimize kadar, kursiyerlerimizin gösterilerini izledik. Tüm eğitimci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kurslara katılan değerli hemşehrilerime de çok teşekkür ediyorum. Kadınların çok ağırlıklı olduğunu gördüm ve bundan büyük mutluluk duydum. Bu ekinliğin daha da güzel bir noktaya gelmesi en büyük dileğimiz. Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Özel çocuklarımızın hazırladıkları özel gösteri içinde onları ayrıca tebrik ediyorum. Her zorluğa rağmen azmetmek ve inanmak yolun yarısıdır. Bu özel çocuklarımız bize daha çok çalışmak ve inanmak konusunda umut ve inanç aşılıyorlar. Özel çocuklarımızı bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 15:53

Doğan Deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER